Artyści


Alicja Wieczorek

Alicja Wieczorek

Photo Aga Foręc

Agnieszka Foręc

Photo Krysia i Agnes

Agnieszka Podłucka i Krystyna Wiśniewska

harfista

Carlos Roberto Peña Montoya

Chor DISCANTUS

Chór DISCANTUS

Dominik Kossakowski

Dominik Kossakowski

duodelgesu

Duo del Gesù

Grupa MoCarta na ECMF

Grupa MoCarta

gwieczorek

Grzegorz Wieczorek

Chylińska-Śledzinski

Hanna Chylińska i Daniel Śledziński

Photo Fessard Selmer

JEAN-MARC FESSARD

Photo Krysia i Ada

Krystyna Wiśniewska i Ada Dobrowolska

Konrad Bargieł

Konrad Bargieł

foto Nikodem Krajewski

Leszek Możdżer i Lars Danielsson

Magdalena Blum

Magdalena Blum

mroczek

Mateusz Mroczek

Mathis Zielinski

Mathis Zielinski

maurycy

Maurycy Śmierzchalski

oktet

OBERTON OKTET

Photo Patunia Jankowska Ars Musica

Patrycja Fessard

IMG_9849

Tadeusz Dixa

Thomas Cornelius

Thomas Cornelius

?????

69 DUO

Alicja Wieczorek

ALICJA WIECZOREK

am

APOLLON MUSAGÈTE QUARTETT

Bartosz Paprot

BARTOSZ PAPROT

Duo del Gesu

DUO DEL GESÙ

Eliza Falkowska

Eliza Falkowska

Ewelina Bronk

Ewelina Bronk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

GABOR VARGA

big band

JAN KONOP BIG BAND

Michał Kuczyński

MICHAŁ KUCZYŃSKI

Monika Matysiak

Monika Matysiak

piotr jędrzejczyk

Piotr Jędrzejczyk

Alberto

Alberto Carnevale Ricci

Arnaud Kaminski

Arnaud Kaminski

betrand braillard

Bertrand Braillard-Eberstadt

gilles nicolas

Gilles Nicolas

Hevelius Brass

Hevelius Brass

Jarosław-Podsiadlik

Jarosław Podsiadlik

Karolina Maszk

Karolina Maszk

Krzysztof Tymendorf !

Krzysztof Tymendorf

Michał Mogiła

Michał Mogiła

rsz_1mladen-miloradovic

Mladen Miloradovic

Rafal Dolega

Rafał Dołęga

Wojciech Wieczorek

Wojciech Wieczorek

Łukasz Łacny

Łukasz Łacny

http://eurochambermusicfestival.blogspot.com/

http://przyjacielegrajarazem.blogspot.com/

Program


5. EURO CHAMBER MUSIC FESTIVAL

J U B I L E U S Z

21.06.2016 - 10.07.2016



M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby muzyczne w Trójmieście

 

 

godz. 12:00

Dworzec PKP Gdynia Główna (hall)

 

godz. 14:00

Galeria Bałtycka (Empik)

 

godz. 15:00

Dworzec PKP Gdańsk Główny (hall)

 

godz. 15:30

Centrum Handlowe „Wielki Młyn”


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Kameralna Noc Świętojańska

Dobranocka Świętojańska

KONCERT FAMILIJNYPrzyjaciele grają z dziećmi !

Carlos Roberto Peña Montoya – harfa (Kostaryka)

Wstęp wolny

*

Andante mio

Mathis Zielinski – fortepian (Francja)

Arnaud Kaminski – skrzypce (Francja)

 

Program :

M. Magin - Andante

M. Magin – Danses polonaises

Cracovienne – Polonaise – Mazur – Danse Montagnarde – Kujawiak – Oberek

M. de Falla / P. Kochański - Suite popular española

El Paño Moruno – Nana – Canción – Polo – Asturiana – Jota

M. Magin - Berceuse z cyklu Images d’enfants na fortepian solo

M. Zielinski - Sonate na skrzypce i fortepian

Andante – Allegro – Andante

utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

Wstęp wolny

*

Four to One

PIANO DUO

Thomas Cornelius – fortepian (Niemcy)

Magdalena Blum – fortepian

 

Program:

W.A. Mozart - Fantazja KV 608

L. van Beethoven / X. Scharwenka - Symfonia nr 5 op.67

Allegro con brio

M. Moszkowski – Drei Stücke op. 11

Polonaise – Walzer – Ungarischer Tanz

Th. Cornelius - Noc Świętojańska

utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

 

Wstęp wolny


2. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych

9.00-15.00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

9.00-15.00 Otwarte dla publiczności przesłuchania uczestników konkursu

20:00


Koncert Laureatów


Hanna Chylińska - skrzypce, Daniel Śledziński - altówka
Tadeusz Dixa - Bagatele na duo smyczkowe
Antonio Bartolomeo Bruni - Duet n°2 op. 4
Allegro con moto


Ada Dobrowolska - skrzypce, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Bohuslav Martinu - Duet n°1 na skrzypce i wiolonczelę
Preludium, Rondo


Dominik Kossakowski - skrzypce, Konrad Bargieł - wiolonczela
Reinhold Glière - Etiuda i Scherzo z cyklu 8 utworów op. 39
Johann Halvorsen / Georg Friederich Haendel - Passacaglia


Agnieszka Podłucka - altówka, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Ludwig van Beethoven - Duett "mit zwei obligaten Augengläsern" Es-dur WoO 32
Allegro
Witold Lutosławski - Bukoliki


Tadeusz Dixa - Bagatele na duo smyczkowe


Wstęp wolny


14:00


Przyjaciele grają wszędzie! Happening dla plażowiczów

Plaża w Brzeźnie przy molo

Artyści 5. ECMF


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Klarnetowa Carte Blanche

Jean – Marc Fessard – klarnet (Francja)

Alicja Wieczorek – fortepian

Patrycja Jankowska – Fessard – recytacja

Grzegorz Wieczorek – klarnet

 

Program:

Ch. M. Widor – Introdukcja i Rondo op.72

C. Saint-Saëns - Sonata klarnetowa op. 167

Allegretto - Allegro animato - Lento - Molto allegro

Ph. Hersant -„In the dark” na klarnet solo

F. Poulenc – Sonata na dwa klarnety FP7

Presto – Andante – Vif

P. Jankowska-Fessard - „Alzheimer voice” na klarnet, elektronikę i narrator

F. Poulenc – Sonata klarnetowa FP184

Allegro tristamente – Romanza Allegro con fuoco

 

Wstęp wolny


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Grupa MoCarta

20-lecie działalności zespołu

 

- REZERWACJA BILETÓW -


19:00


Kościół Św. Katarzyny, ul. Profesorska 3

 

OKTET project

 

Oberton oktet

Yevgeny Chepovetsky – skrzypce (Łotwa)

Nefelina Musaelyan – skrzypce (Armenia)

Andrii Uhrak – skrzypce (Ukraina)

Alyona Pynzenyk – skrzypce (Ukraina)

Martyna Fąferek – altówka (Polska)

Jorge Enrique Lozano Diaz Granados – altówka (Kolumbia)

Floris Fortin – wiolonczela (Austria)

Ala Yakusheuskaya – wiolonczela (Białoruś)

Program:

P. Maier – Oktet Smyczkowy D-dur op. 84

F. Mendelssohn-Bartholdy – Oktet Smyczkowy Es-dur op. 20

Allegro moderato con fuoco – Andante – Scherzo. Allegro leggierissimo – Presto

 

LOGO_AFK_5x1
We współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie

 

20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

 

CANTUS DISCANTUS

 

Chór Kameralny Discantus

Sławomir Bronk - dyrygent

Program:

Utwory religijne kompozytorów polskich i zagranicznych oraz kaszubskie pieśni ludowe w aranżacji Marka Raczyńskiego na chór a’cappella

 

Wstęp wolny


18:00


Kościół Św. Wojciecha, Trakt Św. Wojciecha 440

Klasycyzm inaczej

Duo del Gesù

Arnaud Kaminski – skrzypce

Krzysztof Tymendorf – altówka

Program:

Wybrane duety na skrzypce i altówkę zapomnianych mistrzów klasycyzmu

 

Wstęp wolny


20:00


Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50

W I E L K I   F I N A Ł

Leszek Możdżer – fortepian

Lars Danielsson – kontrabas

 

- REZERWACJA BILETÓW -


10:30


Empik flash mob

Salon Empik w Galerii Bałtyckiej | START 10:30

ECMF Ensemble

Haydn, Bach, Debussy

WSTĘP WOLNY

12:00


Przyjaciele grają z dziećmi !

koncert edukacyjno-familijny

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 12:00

ECMF Ensemble

Prokofiew, Haydn

WSTĘP WOLNY

14:00


Fête de la Musique w Grand Hotel

Grand Hotel w Sopocie, Powstańców Warszawy 12/14 | START 14:00

Duo del Gesù (Francja/Polska)

Haydn

WSTĘP WOLNY

15:00


El guitarrista

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 15:00

Bartosz Paprot – gitara

Mertz, Britten, Ponce

WSTĘP WOLNY

17:00


Smyki na targu

Długi Targ | START 17:00

Monika Matysiak, Eliza Falkowska, Ewelina Bronk – studenci katedry instrumentów smyczkowych Akademii Muzycznej w Gdańsku

Mozart, Martinů, Bach

KONCERT PLENEROWY

19:00


Wariat’s Variations

Kościół pw. św. Katarzyny w Gdańsku, ul. Rajska | START 19:00

Duo del Gesù (Francja/Polska)

Bruni, Bach, Halvorsen

WSTĘP WOLNY

20:30


Tango Bordel

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:30

wykonawcy: Duo 69

Zwycięzcy konkursu „Młodzi Twórcy Gdańscy 2014”

Piazzolla, Moss, Chopin

BILETY: 10 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem


20:00


Laureaci grają razem !

Koncert laureatów 1. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

WSTĘP WOLNY


20:00


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Sinatra Night

Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk | START 20:00

Koncert z przebojami Franka Sinatry w 100. rocznicę urodzin

Jan Konop Big Band

&

Michał Kuczyński – wokal

Finalista Must Be The Music 2013

BILETY: 30 ZŁ/15 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem


20:00


Wieczór z Mistrzami

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

Apollon Musagète Quartett

Paszport Polityki 2013, 1. nagroda ARD Monachium

Beethoven, Dvořák

BILETY: 30 ZŁ/15 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem



PRZYJACIELE grają WSZĘDZIE !

cykl koncertów charytatywnych

Dom im. J. Korczaka

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza

Szpital dziecięcy Polanki

Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem


20:00


Alles klarnet !

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

Gabor Varga (Węgry) – klarnet

Alicja Wieczorek – fortepian

Poulenc, Debussy, Kovàcs, Martinů

WSTĘP WOLNY


19:30


MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI

„Kwintesencja w samo Święto”

NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Reed Connection Quintet
Karolina Maszk – flet
Michał Mogiła – obój
Jarosław Podsiadlik – klarnet
Rafał Dołęga – fagot
Łukasz Łacny – waltornia

Program

W. Kilar – kwintet na instrumenty dęte
G. Bacewicz – kwintet na instrumenty dęte
G. Holst – kwintet dęty Op. 14


19:00


„Przyjaciele grają Bacha”

300. rocznica urodzin C.P.E. Bacha

Kościół św. Katarzyny przy ul. Podmłyńskiej

Michał Mogiła – obój
Karolina Maszk – flet
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic – wiolonczela/kompozytor

Program

C.P.E. Bach – Symfonia h-moll na orkiestrę smyczkową Wq 182/5
C.P.E. Bach – Koncert fletowy d-moll Wq 22
J.S. Bach – Koncert na skrzypce i obój c-moll BWV 1060R
M. Miloradovic – utwór specjalnie skomponowany na ECMF`14


19:30


„Musici Europae”

NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Detmolder Klaviertrio
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Alberto Carnevale Ricci – fortepian
Mladen Miloradovic – wiolonczela

Program

L. van Beethoven – Sonata na fortepian i wiolonczelę g-moll Op. 5 Nr 2
E. Schulhoff – Sonata na skrzypce i fortepian Nr 2
F. Mendelssohn Bartholdy – Trio d-moll Op. 49 Nr 1


19:00


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

„Brahms na rewirach Bałtyku”
Integral trio fortepianowych Johannesa Brahmsa
NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Trio Braque
Gilles Nicolas – fortepian
Arnaud Kaminski – skrzypce
Bertrand Braillard-Eberstadt – wiolonczela

Program

J. Brahms – Trio H-dur Op. 8
J. Brahms – Trio C-dur Op. 87
J. Brahms – Trio c-moll Op. 101

21:00


Hevelius Brass by night


Paweł Hulisz – trąbka
Piotr Kowalkowski – trąbka
Michał Szczerba – waltornia
Bogdan Kwiatek – puzon
Łukasz Gruba – tuba

Program

J. Williams, G. Gershwin, L. Bernstein, W.A. Mozart, D. Ellington

Wydarzenia towarzyszące


25.06.2016
2. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35

Do pobrania – nuty:

1.07.2016 – 3.07.2016

Multimedialna wystawa w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego zdjęć z czterech edycji ECMF

***

Gdańskie Warsztaty Fotografii Maurycego Śmierzchalskiego

http://framestudium.pl/o-nas/maurycy-smierzchalski/

6.07-8.07.2016

Przyjaciele grają wszędzie!
Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, ul. M. Kopernika, Dom Dziecka im. J. Korczaka, ul. Abrahama, Szpital Dziecięcy “Polanki” im. M. Płażyńskiego, ul. Polanki, Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, ul. Dąbrowszczaków, Schronisko im. św. Brata Alberta, ul. Starowiślna,

Artyści 5. ECMF, studenci AM Gdańsk

 

24.06 – 3.07.2016

WERNISAŻ

Agnieszki Foręc

Konferencja prasowa z Apollon Musagète Quartett

Czwartek, 25.6.2015

Salon Empik w Galerii Bałtyckiej | START 20:00

WSTĘP WOLNY

Lutnictwo w odniesieniu do aspektów wykonawczych

Poniedziałek, 22.6.2015

Wykład Wojciecha Dutkiewicza

Noble Instruments

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 18:30

WSTĘP WOLNY

Mistrzowskie instrumenty lutnicze oraz smyczki

Poniedziałek, 22.6.2015

Wystawa Noble Instruments

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | 10:30–18:30

WSTĘP WOLNY

Maurycy Smierzchalski

Warsztaty mistrzowskie – 2014

Warsztaty mistrzowskie prowadzone przez wybitnego fotografa Maurycego Śmierzchalskiego

Antonina Konopelska zdjecie

Wystawa multimedialna Antoniny Konopelskiej – 2014

NCK, Ratusz Staromiejski

Wystawa czynna w dniach 21-24 czerwca 2014 w godz. 10.00-21.00

Mecenas festiwalu


QHGC

logo_jpg

znak_BZWBK_SANTANDER

Partnerzy


Organizator

logo_stowarzyszenie

Współorganizator

logo NCK2 wojewodztwo

Partner Strategiczny NCK

Podstawowe CMYK

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego

logo_set-pomorskie

Patronat Honorowy

logo_meakultura

Partner Honorowy

logo-idream

 

Patronat Medialny

gazeta logo logo-czarne logo-prestiz rg wybrzeze24 logo logo trojmiasto logo_www_gdansk logo-metrocafe logo_o

Partnerzy

LOGO_Fundacja LOGO_AFK_5x1 bibusmenos logo_selmer logo_wesolowski RMF CLASSIC db logo save the music logo cameral music muzykalia ekskluzywne gdansktown.pl gdzieco_biale grafik centrum j m poland kamerton_logo_BLACK local heros logo IOM-2 logo koncert.pl logo kulturaonline logopolmic2009d MK_logo_jpg naszemiasto.pl_logo noble poka polskie lutnictwo port skrzydlasukcesu logo uniwersalne symfonika.pl_logo_045_duze wilfer Wolontariat wychowanie muz logo-zdunek zaiks logo empik

 

OBSŁUGA STRONY WWW

logo

Galeria


Bilety


Rezerwacja:

Koncert 2.07.2016 r. Grupa MoCarta
- REZERWACJA BILETÓW -


Koncert 10.07.2016 r. L. Możdżer & L. Danielsson
- REZERWACJA BILETÓW -

Kontakt


Dyrektorzy Festiwalu

 

Arnaud Kaminski

Email: arnaud.kaminski@gmail.com

tel: +33 6 13 80 15 19


 

Krzysztof Tymendorf

Email: christoph.tymendorf@gmail.com

tel: +48 693 165 157


 


ADRES DO KORESPONDENCJI


Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki


Ul. Łąkowa 1/2

80-743 Gdańsk | Budynek czerwony – portiernia