PL
EN
Instagram
ECMF


ECMF 2018
ECMF 2017
ECMF 2016

ECMF 2015

ECMF 2014

ECMF 2013

Artyści


Adrianna Paliwoda

Adrianna Paliwoda

Aleksandra Lipke

Aleksandra Lipke

Alicja Wieczorek

Alicja Wieczorek

Andrzej Wróbel

Andrzej Wróbel

Anna Iberszer

Anna Iberszer

Anna Wróbel

Anna Wróbel

Armine Varvarian

Armine Varvarian

Artur Paszkowski

Artur Paszkowski

Barbara Anna Kammer

Barbara Anna Kammer

Dawid Głowacki

Dawid Głowacki

Duet Zimka & Ochwat

Duet Zimka & Ochwat

Duo del Gesù

Duo del Gesù

Duo Fortecello

Duo Fortecello

Elżbieta Piwkowska-Wróbel

Elżbieta Piwkowska-Wróbel

Ewa Miriam Saczko

Ewa Miriam Saczko

Ewa Telega

Ewa Telega

François-Xavier Poizat

François-Xavier Poizat

Giuseppe Nova

Giuseppe Nova

Grande Trio

Grande Trio

Grzegorz Wieczorek

Grzegorz Wieczorek

Jan Jakub Bokun

Jan Jakub Bokun

Kacprzak & Sokołowski Duo

Kacprzak & Sokołowski Duo

Karol Lipiński-Brańka

Karol Lipiński-Brańka

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Tkacz

Krystyna Tkacz

Maciej Bator

Maciej Bator

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr

Magdalena Cornelius

Magdalena Cornelius

Maksymilian Krzak

Maksymilian Krzak

Małgorzata Łanczakowska

Małgorzata Łanczakowska

Marta Studzińska

Marta Studzińska

Michał Mogiła

Michał Mogiła

Rafał Łuc

Rafał Łuc

Thomas Cornelius

Thomas Cornelius

Vadim Tchijik

Vadim Tchijik

Violin Piano Duo of Volodja Balzalorsky and Aleksandar Serdar

Volodja Balzalorsky & Aleksandar Serdar

Wiktor Zborowski

Wiktor Zborowski

Zuzanna Bator

Zuzanna Bator

Adam Bruderek

Adam Bruderek

Alena Iwańczuk

Alena Iwańczuk

Andrzej Siarkiewicz

Andrzej Siarkiewicz

Anna Prabucka-Firlej

Anna Prabucka-Firlej

Arnaud Kaminski

Arnaud Kaminski

Bartosz Nowicki

Bartosz Nowicki

betrand braillard

Bertrand Braillard-Eberstadt

Camille Benbaruk

Camille Benbaruk

Eliza Falkowska

Eliza Falkowska

Gedymin Grubba

Gedymin Grubba

Giuseppe Nova

Giuseppe Nova

gwieczorek

Grzegorz Wieczorek

Hanna Pozorska

Hanna Pozorska

Janusz Wawrowski

Janusz Wawrowski

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr

Kacper Kukliński

Kacper Kukliński

Kayah & Royal Quartet

Kayah & Royal Quartet

Krzysztof Komendarek-Tymendorf

Krzysztof Komendarek-Tymendorf

Kwartet Smyczkowy TOS

Kwartet Smyczkowy TOS

Magdalena Kulig

Magdalena Kulig

Maja Andrzejewska

Maja Andrzejewska

Marianna Waszkiewicz

Marianna Waszkiewicz

Mariusz Mruczek

Mariusz Mruczek

Marta Anioł

Marta Anioł

maurycy

Maurycy Śmierzchalski

Michał Mogiła

Michał Mogiła

Natalia Uryniuk

Natalia Uryniuk

Paweł Pawłowicz

Paweł Pawłowicz

Radosław Manthey

Radosław Manthey

Thomas Cornelius

Thomas Cornelius

Trio Sopot

Trio Sopot

Urszula Janik

Urszula Janik

Wojciech Wieczorek

Wojciech Wieczorek

Alicja Wieczorek

Alicja Wieczorek

Photo Aga Foręc

Agnieszka Foręc

Photo Krysia i Agnes

Agnieszka Podłucka i Krystyna Wiśniewska

harfista

Carlos Roberto Peña Montoya

Chor DISCANTUS

Chór DISCANTUS

Dominik Kossakowski

Dominik Kossakowski

duodelgesu

Duo del Gesù

Grupa MoCarta na ECMF

Grupa MoCarta

gwieczorek

Grzegorz Wieczorek

Chylińska-Śledzinski

Hanna Chylińska i Daniel Śledziński

Photo Fessard Selmer

JEAN-MARC FESSARD

Photo Krysia i Ada

Krystyna Wiśniewska i Ada Dobrowolska

Konrad Bargieł

Konrad Bargieł

foto Nikodem Krajewski

Leszek Możdżer i Lars Danielsson

Magdalena Blum

Magdalena Blum

mroczek

Mateusz Mroczek

Mathis Zielinski

Mathis Zielinski

maurycy

Maurycy Śmierzchalski

oktet

OBERTON OKTET

Photo Patunia Jankowska Ars Musica

Patrycja Fessard

IMG_9849

Tadeusz Dixa

Thomas Cornelius

Thomas Cornelius

?????

69 DUO

Alicja Wieczorek

ALICJA WIECZOREK

am

APOLLON MUSAGÈTE QUARTETT

Bartosz Paprot

BARTOSZ PAPROT

Duo del Gesu

DUO DEL GESÙ

Eliza Falkowska

Eliza Falkowska

Ewelina Bronk

Ewelina Bronk

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

GABOR VARGA

big band

JAN KONOP BIG BAND

Michał Kuczyński

MICHAŁ KUCZYŃSKI

Monika Matysiak

Monika Matysiak

piotr jędrzejczyk

Piotr Jędrzejczyk

Alberto

Alberto Carnevale Ricci

Arnaud Kaminski

Arnaud Kaminski

betrand braillard

Bertrand Braillard-Eberstadt

gilles nicolas

Gilles Nicolas

Hevelius Brass

Hevelius Brass

Jarosław-Podsiadlik

Jarosław Podsiadlik

Karolina Maszk

Karolina Maszk

Krzysztof Komendarek-Tymendorf !

Krzysztof Komendarek-Tymendorf

Michał Mogiła

Michał Mogiła

rsz_1mladen-miloradovic

Mladen Miloradovic

Rafal Dolega

Rafał Dołęga

Wojciech Wieczorek

Wojciech Wieczorek

Łukasz Łacny

Łukasz Łacny

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Anna Maria Staśkiewicz

Anna Maria Staśkiewicz

Bartosz Koziak

Bartosz Koziak

Bartosz Paprot

Bartosz Paprot

Duo del Gesu

DUO DEL GESÙ

Ewa Saczko

Ewa Saczko

Jacek Karwan

Jacek Karwan

Marcin Mogiła

Marcin Mogiła

Mathis Zielinski

Mathis Zielinski

Michał Mogiła

Michał Mogiła

Szymon Jabłoński

Szymon Jabłoński

Tomasz Fechner

Tomasz Fechner

Władysław Gudonis Komendarek

Władysław "Gudonis" Komendarek

Wojciech Dutkiewicz

Wojciech Dutkiewicz

Wojciech Fudala

Wojciech Fudala

Wojciech Wieczorek

Wojciech Wieczorek

Anna Szałucka

Anna Szałucka

Arnaud Kaminski

Arnaud Kaminski

Asen Tanchev

Asen Tanchev

Bartosz Paprot

Bartosz Paprot

Błażej Maliszewski

Błażej Maliszewski

Jarosław Stokowski

Jarosław Stokowski

Kaito Shibata

Kaito Shibata i Hitomi Nishioka

Krzysztof Komendarek-Tymendorf

Krzysztof Komendarek-Tymendorf

Mariusz Mruczek

Mariusz Mruczek

Michał Mogiła

Michał Mogiła

Mira Graczyk

Mira Graczyk

Paweł Kukliński

Paweł Kukliński

Szymon Jabłoński

Szymon Jabłoński

Władysław Komendarek

Władysław Komendarek

Program



M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby i happeningi
w wyk. artystów ECMF oraz studentów Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Miejsca:
plaża przy molo w Brzeźnie, Park Oliwski, nabrzeże Motławy przy Żurawiu, Plac Heweliusza


WSTĘP WOLNY


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Vuelta al mondo

Duo ForteCello
(Francja/Hiszpania)


Anna Mikulska - wiolonczela
Philippe Argenty - fortepian

Program:
Dejan Despic - Sycyliana op.21, Menuet op.18
Joaquin Nin - Suita Hiszpańska
Gabriel Fauré - Elegia op.24
Fryderyk Chopin - Polonez op.21 nr 1 cis-moll
Béla Bartók - Tańce Rumuńskie
Adrien François Servais - Fantazja rosyjska op.13


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Walce & Sonaty

Francois-Xavier Poizat - fortepian
(Szwajcaria)


Program:
Ludwig van Beethoven - Sonata fortepianowa nr 31 As-dur, op.110
Ferenc Liszt - Mephistowaltz nr 1
Fryderyk Chopin - Sonata nr 2 b-moll, op.23
Maurice Ravel - La Valse (ar. Alexander Ghindin)


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Kameralna Noc Świętojańska


Małgorzata Łanczakowska - lutnia
Marta Studzińska - sopran


Program:

Cykl pieśni „Cantigas de amigo” („Pieśni dla przyjaciela”) muz. Anonim, sl. Martin Codax

1. „Ondas du mar de Vigo” („Fale na morzu w Vigo”)
2. „Man did ei comigu, ca ven meu amigu” („Dostałam list, że przyjeżdża mój przyjaciel”)
3. „Mia yrmana fremosa trei des comigu a la ygreia de Vig’u” („Moja piękna siostro, chodź ze mną do kościoła w Vigo”)
4. „Ay Deus, se sab' ora meu amigo” („Ach, Boże, gdyby widział mój przyjaciel”)
5. „Quantas sabedes amar amigo” („Wszystkie wy, które potraficie kochać swoich przyjaciół”)
6. „Ay ondas que eu vin veer” („Ach, fale, które przyszłam zobaczyć”)

„Nymphs and sheperds” Henry Purcell
„Come again, sweet love” John Dowland
„Si, dolce e’l tormento” Claudio Monteverdi
„Folle e ben che si crede” Tarquinio Merula
„Flow my tears” John Dowland




Grande Trio

Maria Stawska - wiolonczela
Michał Müller - skrzypce
Jan Walczak - fortepian

Program:
Jan Sebastian Bach - Praeludium z I suity G-dur BWV 1007 na wiolonczelę solo;
Ludwig van Beethoven- III Trio fortepianowe c-moll op. 1 cz. I – Allegro con fuoco;
Jean Delphin Alard - Kaprys op. 41 nr 18 na skrzypce solo;
Maurice Ravel - Trio fortepianowe a-moll cz. 1 – Modéré;
Fryderyk Chopin - Scherzo b-moll op. 31 na fortepian solo;
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Trio fortepianowe d-moll op. 49 cz. 1 – Molto allegro ed agitato;




Adrianna Paliwoda - fortepian

F. Liszt – Sonata fortepianowa h-moll S. 178



Koncerty edukacyjne pt. « Przyjaciele grają z dziećmi ! »
i koncerty społeczne pt. « Przyjaciele grają wszędzie ! » w wyk. Artystów ECMF




Miejsca

Szpital Dziecięcy POLANKI w Gdańsku, Dom Dziecka J. Korczaka w Gdańsku,
Hospicjum Ks. W. Dutkiewicza w Gdańsku


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Classic Favorites

Vadim Tchijik - skrzypce (Rosja)
Armine Varvarian - fortepian (Armenia)

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart - Sonata skrzypcowa A-dur, KV 305
Ludwig van Beethoven - Sonata skrzypcowa nr 5 « Wiosenna » F-dur, op.24
Franz Schubert - Sonata skrzypcowa A-dur, D574


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


9:00



4. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, Gdańsk 2018

Przesłuchania uczestników


19:00



Koncert laureatów konkursu


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Koncert

Alicja Wieczorek - fortepian
Jan Jakub Bokun - klarnet
Dawid Głowacki - klarnet
Grzegorz Wieczorek - klarnet

1. Charles Marie Widor – Introduction et rondo op. 72 na klarnet i fortepian (Dawid Głowacki, Alicja Wieczorek)
2. Paul Jeanjean – Scherzo brillante na klarnet i fortepian (Grzegorz Wieczorek, Alicja Wieczorek)
3. Francis Poulenc – Sonata na klarnet i fortepian (Jan Jakub Bokun, Alicja Wieczorek)
4. Takashi Yoshimatsu – 4 Pieces in Bird Shape na klarnet i fortepian (Dawid Głowacki, Alicja Wieczorek)
5. Malcolm Arnold – Sonatina na klarnet i fortepian (Grzegorz Wieczorek, Alicja Wieczorek)
6. Astor Piazzolla – Oblivion na klarnet i fortepian (Jan Jakub Bokun, Alicja Wieczorek)
7. Astor Piazzolla/Cristian Zárate – Alegro Tangabile na klarnet i fortepian (Jan Jakub Bokun, Alicja Wieczorek)



Koncert sponsorowany przez

     





2. Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne, Gdańsk 2018


Bazylika Św. Brygidy, ul. Profesorska 17, Gdańsk


po mszy św. o godz. 18:30



Magdalena Cornelius - mezzosopran
Thomas Cornelius - organy


„Quod scimus gutta est, ignoramus mare“

Johann Sebastian Bach
Präludium und Fuge in G-Dur BWV 541

Christoph Willibald Gluck
Paride ed Elena
O del mio dolce ardor

Georg Friedrich Haendel
Rinaldo
Mio cor, che mi sai dir?

Thomas Cornelius
Gdańsk City of Freedom (Prapremiera)

Thomas Cornelius
Drei Gebete (2013/2015) Prayer for Serenity – Ave Maria – Pater noster

Karol Szymanowski
Łabędź

Camille Saint-Saëns
Samson et Dalila
Mon coeurs'ouvre a ta voix

Thomas Cornelius
Baptismus 966


Kościół Św. Józefa, Elżbietańska 9/10, Gdańsk


18:45



Karol Lipiński-Brańka - skrzypce
Rafał Łuc - akordeon


César Franck - Preludium, fuga i wariacja h-moll
Gorka Hermosa - Milonga del Vent
Gerald Finzi - Impression Tango


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska


19:00



Polish Rising Music Stars

Maciej Kacprzak - akordeon
Karol Sokołowski - wiolonczela


Program:
Mikołaj Majkusiak – Rhythms of doubt
Isang Yun – Intermezzo
Kazimierz Wiłkomirski – Aria
Marek Czerniewicz - Pieśń o ogrodzie Eden


Kościół Św. Wojciecha, trakt świętego Wojciecha 440, Gdańsk


18:30



Duet Zimka & Ochwat

Program:
Johann Sebastian Bach – Koncert Brandenburski nr 3 G–dur
Gabriel Fauré – Dolly op. 56
Igor Stravinsky – Pietruszka (fragmenty)
Edvard Grieg – Suita nr 1 „Peer Gynt”


Kościół Św. Elżbiety w Gdańsku


19:30



Zuzanna Bator - organy
Maciej Bator - organy


Dieterich Buxtehude - Praeludium in C, BuxWV 138
Bert Matter - Psalm 1, Gezang 47
Pietro Yon - Humoresque
Guy Bovet - Salamanca
Adam Taylor - The Handmaid’s tale
Charles-Marie Widor - Allegro (Symfonia VI)


Teatr Szekspirowski w Gdańsku


19:00



Spektakl teatralny

Peter Quilter

Boska!

Tytuł oryginalny: GLORIOUS!

Występują: Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega

Światowy hit teatralny!
Tekst oparty na historii życia FLORENCE FOSTER JENKINS, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.

Czas trwania spektaklu: 160 min.
1 przerwa


Sala Senatu w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku


18:00



62. koncert z cyklu „Katedra Instrumentów Smyczkowych Zaprasza”

Wykonawcy:
Volodja Balzalorsky – skrzypce (Akademia Muzyczna w Ljubljanie)
Peter Caelen – fortepian

Program:

Leoš Janaček – Sonata na skrzypce i fortepian JW 7 nr 7
Con moto
Ballada con moto
Allegretto
Adagio

Antoni Dvořák – Sonatina na skrzypce i fortepian G-dur op. 100
Allegro risoluto
Larghetto (Lamentació india)
Scherzo-Molto vivace
Finale-Allegro

Johannes Brahms – Sonata skrzypce i fortepian d-moll op. 108
Allegro
Adagio
Un poco piu presto
Presto agitato


Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku


18:30



Giuseppe Nova - flet
Duo del Gesú
Elżbieta Piwkowska, prof. Andrzej Wróbel, Anna Wróbel - wiolonczela


Program:
Claude Debussy - Syrinx
Claude Debussy - Rêverie, La fille aux cheveux de lin (ar. Duo del Gesú)
Stanisław Moniuszko - Polonez "Pan Chorąży" z opery Hrabina
Gioacchino Rossini - Une Larme
Alfredo Piatti - Serenada na 3 wiolonczele
Wolfgang Amadeusz Mozart - Kwartet fletowy D-dur K.285


Kościół św. Kazimierza, Pilotów 1, Gdańsk


18:30



Duo del Gesù

Polska muzyka na duet smyczkowy


Kościół św. Kazimierza, Pilotów 1, Gdańsk


13:00



Duo del Gesù dla Niepodległej

Duo del Gesù

Polska muzyka na duet smyczkowy


M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby muzyczne w Trójmieście

WSTĘP WOLNY


Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Kameralna Noc Świętojańska

Anna Prabucka-Firlej - fortepian
Andrzej Siarkiewicz - fortepian

Młodzi gdańscy kameraliści

Maja Andrzejewska - skrzypce
Adam Bruderek - skrzypce
Eliza Falkowska - altówka
Marta Anioł - skrzypce
Hanna Pozorska - skrzypce
Kacper Kukliński - fortepian

program : Strauss, Wieniawski, Martinů

WSTĘP WOLNY


Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk


20:30



Kayah & Royal String Quartet



Bilety do nabycia również 2 godziny przed koncertem
Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk




Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Koncert Laureatów 3. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych

WSTĘP WOLNY


12:45


Kościół Św. Katarzyny, ul. Profesorska 3, Gdańsk

Przyjaciele grają Barok!

Giuseppe Nova - flet
Janusz Wawrowski - skrzypce, Wojciech Wieczorek - skrzypce,
Arnaud Kaminski - skrzypce, Alena Iwańczuk - skrzypce,
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka, Mariusz Mruczek - wiolonczela
Michał Mogiła - obój, Paweł Pawłowicz - klawesyn, Radosław Manthey - kontrabas

program: Bach, Vivaldi, Haendel


13:30


Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Armii Krajowej 46, Gdynia

per organo

Gedymin Grubba - organy

program: Bach, Mendelssohn

WSTĘP WOLNY


Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, ul. Łąkowa 1-2, Gdańsk


18:00



Syryngi urok

Urszula Janik – flet
Marianna Waszkiewicz – fortepian

program: Poulenc, Reinecke, Hindemith, Messiaen

WSTĘP WOLNY



Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Do you like polish spirit?

Kwartet TOS

Izabela Bogusz – skrzypce I
Grzegorz Bogusz – skrzypce II
Marta Wroniszewska – altówka
Karol Wroniszewski – wiolonczela

program: Moniuszko, Szymanowski

WSTĘP WOLNY



Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


17:00



Beethoveniensis genius

Camille Benbaruk - fortepian

program : Beethoven, Liszt

WSTĘP WOLNY




Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk


20:00



Dedykacje

Sopot Trio - 25-lecie kariery

Małgorzata Skorupa – skrzypce
Anna Sawicka – wiolonczela
Elżbieta Rosińska – akordeon

program:
Łukasz Woś – Dedykacja
Krzysztof Naklicki – Hej, morze!
Krzysztof Naklicki – Toccata
Kamil Cieślik – Trio akordeonowe nr 1
Jerzy Mądrawski – Muzyka czasu i przestrzeni
Zygmunt Rychert – Walc - elegia
Krzysztof Naklicki – Szkice na skrzypce i akordeon
Krzysztof Olczak – MEA


WSTĘP WOLNY


Kościół Św. Józefa, Elżbietańska 9/10, Gdańsk


19:00



Goldbergowskie dla Memlinga

Arnaud Kaminski - skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka
Bertrand Braillard-Eberstadt - wiolonczela

program : Bach - Wariacje Goldbergowskie (opracowanie na trio smyczkowe D. Sitkovetsky'ego)

WSTĘP WOLNY


Kościół Św. Brygidy, ul. Profesorska 17, Gdańsk


11:45



Między Wisłą a Sekwaną

Thomas Cornelius - organy
Magdalena Cornelius - śpiew

program : Karłowicz, Chopin, Fauré

WSTĘP WOLNY




Kościół Św. Wojciecha, trakt świętego Wojciecha 440, Gdańsk


19:00



à la française

Duo del Gesù

program : Bréval, Ragué

WSTĘP WOLNY




Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk


20:00



Jerzy Stuhr - “Kontrabasista” Patricka Süskinda


Bilety do nabycia również 2 godziny przed koncertem
Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk



5. EURO CHAMBER MUSIC FESTIVAL

J U B I L E U S Z

21.06.2016 - 10.07.2016



M I Ę D Z Y N A R O D O W E   Ś W I Ę T O   M U Z Y K I


Flashmoby muzyczne w Trójmieście

 

 

godz. 12:00

Dworzec PKP Gdynia Główna (hall)

 

godz. 14:00

Galeria Bałtycka (Empik)

 

godz. 15:00

Dworzec PKP Gdańsk Główny (hall)

 

godz. 15:30

Centrum Handlowe „Wielki Młyn”


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Kameralna Noc Świętojańska

Dobranocka Świętojańska

KONCERT FAMILIJNY – Przyjaciele grają z dziećmi !

Carlos Roberto Peña Montoya – harfa (Kostaryka)

Wstęp wolny

*

Andante mio

Mathis Zielinski – fortepian (Francja)

Arnaud Kaminski – skrzypce (Francja)

 

Program :

M. Magin - Andante

M. Magin – Danses polonaises

Cracovienne – Polonaise – Mazur – Danse Montagnarde – Kujawiak – Oberek

M. de Falla / P. Kochański - Suite popular española

El Paño Moruno – Nana – Canción – Polo – Asturiana – Jota

M. Magin - Berceuse z cyklu Images d’enfants na fortepian solo

M. Zielinski - Sonate na skrzypce i fortepian

Andante – Allegro – Andante

utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

Wstęp wolny

*

Four to One

PIANO DUO

Thomas Cornelius – fortepian (Niemcy)

Magdalena Blum – fortepian

 

Program:

W.A. Mozart - Fantazja KV 608

L. van Beethoven / X. Scharwenka - Symfonia nr 5 op.67

Allegro con brio

M. Moszkowski – Drei Stücke op. 11

Polonaise – Walzer – Ungarischer Tanz

Th. Cornelius - Noc Świętojańska

utwór specjalnie skomponowany na 5. Euro Chamber Music Festival

 

Wstęp wolny


2. Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych

9.00-15.00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

9.00-15.00 Otwarte dla publiczności przesłuchania uczestników konkursu

20:00


Koncert Laureatów


Hanna Chylińska - skrzypce, Daniel Śledziński - altówka
Tadeusz Dixa - Bagatele na duo smyczkowe
Antonio Bartolomeo Bruni - Duet n°2 op. 4
Allegro con moto


Ada Dobrowolska - skrzypce, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Bohuslav Martinu - Duet n°1 na skrzypce i wiolonczelę
Preludium, Rondo


Dominik Kossakowski - skrzypce, Konrad Bargieł - wiolonczela
Reinhold Glière - Etiuda i Scherzo z cyklu 8 utworów op. 39
Johann Halvorsen / Georg Friederich Haendel - Passacaglia


Agnieszka Podłucka - altówka, Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Ludwig van Beethoven - Duett "mit zwei obligaten Augengläsern" Es-dur WoO 32
Allegro
Witold Lutosławski - Bukoliki


Tadeusz Dixa - Bagatele na duo smyczkowe


Wstęp wolny


14:00


Przyjaciele grają wszędzie! Happening dla plażowiczów

Plaża w Brzeźnie przy molo

Artyści 5. ECMF


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Klarnetowa Carte Blanche

Jean – Marc Fessard – klarnet (Francja)

Alicja Wieczorek – fortepian

Patrycja Jankowska – Fessard – recytacja

Grzegorz Wieczorek – klarnet

 

Program:

Ch. M. Widor – Introdukcja i Rondo op.72

C. Saint-Saëns - Sonata klarnetowa op. 167

Allegretto - Allegro animato - Lento - Molto allegro

Ph. Hersant -„In the dark” na klarnet solo

F. Poulenc – Sonata na dwa klarnety FP7

Presto – Andante – Vif

P. Jankowska-Fessard - „Alzheimer voice” na klarnet, elektronikę i narrator

F. Poulenc – Sonata klarnetowa FP184

Allegro tristamente – Romanza Allegro con fuoco

 

Wstęp wolny


20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

Grupa MoCarta

20-lecie działalności zespołu

 


19:00


Kościół Św. Katarzyny, ul. Profesorska 3

 

OKTET project

 

Oberton oktet

Yevgeny Chepovetsky – skrzypce (Łotwa)

Nefelina Musaelyan – skrzypce (Armenia)

Andrii Uhrak – skrzypce (Ukraina)

Alyona Pynzenyk – skrzypce (Ukraina)

Martyna Fąferek – altówka (Polska)

Jorge Enrique Lozano Diaz Granados – altówka (Kolumbia)

Floris Fortin – wiolonczela (Austria)

Ala Yakusheuskaya – wiolonczela (Białoruś)

Program:

P. Maier – Oktet Smyczkowy D-dur op. 84

F. Mendelssohn-Bartholdy – Oktet Smyczkowy Es-dur op. 20

Allegro moderato con fuoco – Andante – Scherzo. Allegro leggierissimo – Presto

 

LOGO_AFK_5x1
We współpracy z Austriackim Forum Kultury w Warszawie

 

20:00


Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska, NCK, ul. Korzenna 33/35

 

CANTUS DISCANTUS

 

Chór Kameralny Discantus

Sławomir Bronk - dyrygent

Program:

Utwory religijne kompozytorów polskich i zagranicznych oraz kaszubskie pieśni ludowe w aranżacji Marka Raczyńskiego na chór a’cappella

 

Wstęp wolny


18:00


Kościół Św. Wojciecha, Trakt Św. Wojciecha 440

Klasycyzm inaczej

Duo del Gesù

Arnaud Kaminski – skrzypce

Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

Program:

Wybrane duety na skrzypce i altówkę zapomnianych mistrzów klasycyzmu

 

Wstęp wolny


20:00


Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50

W I E L K I   F I N A Ł

Leszek Możdżer – fortepian

Lars Danielsson – kontrabas

 

- REZERWACJA BILETÓW -


10:30


Empik flash mob

Salon Empik w Galerii Bałtyckiej | START 10:30

ECMF Ensemble

Haydn, Bach, Debussy

WSTĘP WOLNY

12:00


Przyjaciele grają z dziećmi !

koncert edukacyjno-familijny

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 12:00

ECMF Ensemble

Prokofiew, Haydn

WSTĘP WOLNY

14:00


Fête de la Musique w Grand Hotel

Grand Hotel w Sopocie, Powstańców Warszawy 12/14 | START 14:00

Duo del Gesù (Francja/Polska)

Haydn

WSTĘP WOLNY

15:00


El guitarrista

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 15:00

Bartosz Paprot – gitara

Mertz, Britten, Ponce

WSTĘP WOLNY

17:00


Smyki na targu

Długi Targ | START 17:00

Monika Matysiak, Eliza Falkowska, Ewelina Bronk – studenci katedry instrumentów smyczkowych Akademii Muzycznej w Gdańsku

Mozart, Martinů, Bach

KONCERT PLENEROWY

19:00


Wariat’s Variations

Kościół pw. św. Katarzyny w Gdańsku, ul. Rajska | START 19:00

Duo del Gesù (Francja/Polska)

Bruni, Bach, Halvorsen

WSTĘP WOLNY

20:30


Tango Bordel

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:30

wykonawcy: Duo 69

Zwycięzcy konkursu „Młodzi Twórcy Gdańscy 2014”

Piazzolla, Moss, Chopin

BILETY: 10 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem


20:00


Laureaci grają razem !

Koncert laureatów 1. Nadbałtyckiego Konkursu Duetów Smyczkowych

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

WSTĘP WOLNY


20:00


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Sinatra Night

Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50, Gdańsk | START 20:00

Koncert z przebojami Franka Sinatry w 100. rocznicę urodzin

Jan Konop Big Band

&

Michał Kuczyński – wokal

Finalista Must Be The Music 2013

BILETY: 30 ZŁ/15 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem


20:00


Wieczór z Mistrzami

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

Apollon Musagète Quartett

Paszport Polityki 2013, 1. nagroda ARD Monachium

Beethoven, Dvořák

BILETY: 30 ZŁ/15 ZŁ do nabycia na godzinę przed koncertem



PRZYJACIELE grają WSZĘDZIE !

cykl koncertów charytatywnych

Dom im. J. Korczaka

Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza

Szpital dziecięcy Polanki

Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem


20:00


Alles klarnet !

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 20:00

Gabor Varga (Węgry) – klarnet

Alicja Wieczorek – fortepian

Poulenc, Debussy, Kovàcs, Martinů

WSTĘP WOLNY


19:30


MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MUZYKI

„Kwintesencja w samo Święto”

NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Reed Connection Quintet
Karolina Maszk – flet
Michał Mogiła – obój
Jarosław Podsiadlik – klarnet
Rafał Dołęga – fagot
Łukasz Łacny – waltornia

Program

W. Kilar – kwintet na instrumenty dęte
G. Bacewicz – kwintet na instrumenty dęte
G. Holst – kwintet dęty Op. 14


19:00


„Przyjaciele grają Bacha”

300. rocznica urodzin C.P.E. Bacha

Kościół św. Katarzyny przy ul. Podmłyńskiej

Michał Mogiła – obój
Karolina Maszk – flet
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Mladen Miloradovic – wiolonczela/kompozytor

Program

C.P.E. Bach – Symfonia h-moll na orkiestrę smyczkową Wq 182/5
C.P.E. Bach – Koncert fletowy d-moll Wq 22
J.S. Bach – Koncert na skrzypce i obój c-moll BWV 1060R
M. Miloradovic – utwór specjalnie skomponowany na ECMF`14


19:30


„Musici Europae”

NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Detmolder Klaviertrio
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Alberto Carnevale Ricci – fortepian
Mladen Miloradovic – wiolonczela

Program

L. van Beethoven – Sonata na fortepian i wiolonczelę g-moll Op. 5 Nr 2
E. Schulhoff – Sonata na skrzypce i fortepian Nr 2
F. Mendelssohn Bartholdy – Trio d-moll Op. 49 Nr 1


19:00


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

„Brahms na rewirach Bałtyku”
Integral trio fortepianowych Johannesa Brahmsa
NCK, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska

Trio Braque
Gilles Nicolas – fortepian
Arnaud Kaminski – skrzypce
Bertrand Braillard-Eberstadt – wiolonczela

Program

J. Brahms – Trio H-dur Op. 8
J. Brahms – Trio C-dur Op. 87
J. Brahms – Trio c-moll Op. 101

21:00


Hevelius Brass by night


Paweł Hulisz – trąbka
Piotr Kowalkowski – trąbka
Michał Szczerba – waltornia
Bogdan Kwiatek – puzon
Łukasz Gruba – tuba

Program

J. Williams, G. Gershwin, L. Bernstein, W.A. Mozart, D. Ellington


16:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


INAUGURACJA FESTIWALU


...na początku był Haydn


Duo del Gesù
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


Program:

J. Haydn Integral 6 Sonat na skrzypce i altówkę


Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata F-dur Hob. VI:1
Sonata A-dur Hob. VI:2
Sonata B-dur Hob. VI:3
Sonata D-dur Hob. VI:4
Sonata E-dur Hob. VI:5
Sonata C-dur Hob. VI:6


20:00


Mistrzowie grają razem


Duo Staśkiewicz–Koziak
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
Bartosz Koziak – wiolonczela

Program:
Z. Kodaly - Duo na skrzypce i wiolonczelę op. 7
B. Martinu - Duo na skrzypce i wiolonczelę nr.1 H 157

*

W. Lutosławski - ”Bukoliki” w transkrypcji na skrzypce i wiolonczelę
M. Ravel - Sonata na skrzypce i wiolonczelę




17:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Śladami wielkich Polaków


Recital fortepianowy
Mathis Zielinski – fortepian (Francja)

Program:
I. J. Paderewski, M. Magin, F.Chopin

19:00


Sonates ? S'il vous plaît !

Wojciech Fudala – wiolonczela
Marcin Mogiła – fortepian

Program:
L. Boccherini - sonata A-dur na wiolonczelę i basso, G 4
B. Martinu - sonata n°2 na wiolonczelę i fortepian
*
M. Weinberg - sonata n°2 na wiolonczelę i fortepian
L. Janacek - Pohadka na wiolonczelę i fortepian


17:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego



Na gitarze czas zagrać



Tomasz Fechner, Bartosz Paprot – gitara
Ewa Saczko – kompozytor/fortepian

Program:
F. Sor - Grand Solo
M. Ponce - Sonata Mexicana
*
G.Ph. Händel - Uwertura z VII suity klawesynowej


F. Schubert - Lob der Tränen

A. Tansman - Wariacje na temat Scriabina

F. Martin - Quatre pièces brèves

E. Saczko - Trio na gitary i fortepian “Adriatyk”

kompozycja specjalnie napisana
na Euro Chamber Music Festival 2013


19:00


...przyjaciele grają... znowu



Michał Mogiła – obój
Wojciech Wieczorek – skrzypce
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka
Michał Zieliński – wiolonczela
Jacek Karwan – kontrabas
Aleksandra Żebrowska – klawesyn/fortepian

Program:
J.S. Bach - Fantazja chromatyczna i Fuga d-moll BWV 903
G. Jacob - 7 Bagatelles na obój solo
H. Fryba - Suita w dawnym stylu na kontrabas solo
*
G. Bottesini - Elegia D-dur na kontrabas i fortepian
E. Ysaÿe - Sonata Nr. 4 na skrzypce solo
E. Ysaÿe - Sonata Nr. 5 na skrzypce solo
J.S. Bach - Koncert na obój d'amore, smyczki i basso continuo A-Dur BWV 1055


20:00


Kościół św. Jana przy ul. Świętojańskiej 50



Zakończenie Festiwalu


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - evviva l'arte !


Arnaud Kaminski – skrzypce
Bartosz Paprot – gitara
Szymon Jabłoński – akordeon

Program:
A. Vivaldi - Cztery pory roku
“La Primavera"
"L`Estate"
"L`Autunno"
"L`Inverno"
(w aranżacji na skrzypce, akordeon i gitarę Arnauda Kamińskiego)
+
Kreacja na żywo artystów plastyków:
Karolina Romańska, Piotr Mańczak

21:00


Pokaz filmu Metropolis F. Langa z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej
Władysława „Gudonis” Komendarka

*

Podczas festiwalu wystawa w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego wybitnych twórców Akademii Sztuk Pięknych.



18:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego



Koncert inauguracyjny
Wiedeń w centrum Gdańska


Joseph Haydn
Sonata F-dur na skrzypce i altówkę Hob.VI:1
Allegro moderato, Adagio sostenuto, Tempo di Menuet

Wolfgang Amadeus Mozart
Duo G-dur n°1 na skrzypce i altówkę KV 423
Allegro, Adagio, Rondo. Allegro

***

Robert Fuchs
12 duetów na skrzypce i altówkę op. 60
1.Mässig bewegt, zart.
2.In ruhiger Anmuth.
3.Kräftig bewegt.
4.Leicht bewegt.
5.Sehr Innig, nicht zu langsam.
6.Heimlich bewegt.
7.Bewegt, trotzig.
8.Ziemlich, langsam, wehmüthig.
9.Etwas geschwind.
10.Etwas bewegt, ausdrucksvoll.
11.Ziemlich langsam und äusserst zart.
12.Walzer.

Bohuslav Martinu
Three Madrigals na skrzypce i altówkę H.313

Duo del Gesù:
Arnaud Kaminski – skrzypce
Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka



20:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Klimaty, impresje, persony


Alexander Tansman Wariacje na temat Scriabina
Bartosz Paprot – gitara

Joaquin Rodrigo Tres Piezas Españolas
Bartosz Paprot – gitara

Vladislas Zolotarev Poranek zimowy
Szymon Jabłoński – akordeon

György Ligeti Musica ricercata
Szymon Jabłoński – akordeon

Karol Szymanowski Mazurki op. 50 nr 1-4
Anna Szałucka – fortepian

***

Astor Piazzolla podwójny Koncert na akordeon i gitarę "Hommage à Liège"
Szymon Jabłoński – akordeon, Bartosz Paprot – gitara,
Magdalena Darska-Szpakiewicz - fortepian

Krzysztof Olczak Trio "Hommage à Szymanowski"
Arnaud Kaminski – skrzypce, Bartosz Paprot – gitara,
Szymon Jabłoński – akordeon


20:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Bel canto versus Piano


Wolfgang Amadeus Mozart
Sonata D-dur KV 311
Allegro con spirito, Andantino con espressione, Rondo Allegro

Fryderyk Chopin
Etiuda h-moll op. 25, n°10

Fryderyk Chopin
Fantazja f-moll op. 49

Sergiej Prokofiew
Sonata n°3, a-moll, op. 28
Allegro molto sostenuto, Andante assai, Allegro con brio, ma non leggiere

Vassil Kazandjiev
Toccata a-moll

***

Karol Szymanowski
Pieśni księżniczki z baśni op.31

Ryszard Strauss
Arie wybrane

Mira Graczyk – sopran
Asen Tanchev – fortepian


20:00


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego


Japonia par excellence


César Franck Sonata A-dur
I. Allegretto ben moderato
II. Allegro
III. Recitativo – Fantasia
IV. Allegretto poco mosso


Claude Debussy Sonata g-moll L140
I. Allegro vivo
II. Intermède: fantasque et léger
III. Finale: très animé


***

Camille Saint-Saëns Sonata d-moll, n°1, op. 75
I. Allegro agitato, Adagio
II. Allegretto moderato


Kaito Shibata – skrzypce
Hitomi Nishioka – fortepian


20:00


Kościół św. Mikołaja


Bach: suity, duety, partity


W. F. Bach Duet na dwie altówki C-dur, F.60
Allegro, Lamento, Presto

Błażej Maliszewski, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

J. S. Bach Partita skrzypcowa n°III E-dur, BWV 1006
Prélude, Loure, Gavotte en rondo, Menuet Iⅈ, Bourrée, Gigue

Arnaud Kaminski – skrzypce

J. S. Bach Suita wiolonczelowa n°V c-moll, BWV 1011
Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Gavotte Iⅈ, Gigue

Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka

J. S. Bach Suita wiolonczelowa n°II d-moll, BWV 1008
Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet Iⅈ, Gigue

Mariusz Mruczek – wiolonczela

W. F. Bach Duet na dwie altówki g-moll, F.62
Tempo giusto, Amoroso, Fuge

Błażej Maliszewski, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka


18:30


Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego



Koncert finałowy
Przyjaciele grają razem


W. A. Mozart Kwartet obojowy F-dur KV 370
Allegro, Adagio, Rondo

Michał Mogiła – obój, Paweł Kukliński – skrzypce, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka, Mariusz Mruczek – wiolonczela

W. A. Mozart Exsultate, jubilate KV 165
I. Exsultate, jubilate, II. Tu virginum corona, III. Alleluia

Mira Graczyk – sopran, Paweł Kukliński, Arnaud Kaminski – skrzypce, Krzysztof Komendarek-Tymendorf – altówka, Mariusz Mruczek – wiolonczela

A. Piazzolla
- Primavera porteño
- Verano porteño
- Otoño porteño
- Invierno porteño

Arnaud Kaminski, Szymon Jabłoński, Anna Szałucka, Bartosz Paprot, Jarosław Stokowski – kontrabas


21:00


Pokaz filmu niemego „Metropolis” F. Langa z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej Władysława „Gudonis” Komendarka z towarzyszeniem Duo del Gesù.


Wydarzenia towarzyszące



1.07.2018

4. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Gdańsk

Do pobrania:
Aforyzmy, E. M. Saczko

Plakat-konkursu

2-4.07.2018

Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne

Gdańsk
REGULAMIN WARSZTATÓW
Oświadczenie uczestnika
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


1.07.2017

3. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Gdańsk


Kompozytor rezydent
Thomas Cornelius
Niemcy

Plakat-konkursu

Do pobrania - nuty [.pdf]:

Dawno Temu (Vl/Vla & Vl/Vla/Vc)
Dawno Temu (Vl/Vla/Vc & Vc/Cb)
Dawno Temu (Vla/Vc & Vc/Cb)
Dawno Temu (Vl/Vla & Vl/Vla/Vc)

2-4.07.2017

Nadbałtyckie Warsztaty Muzyczne

Gdańsk

REGULAMIN WARSZTATÓW

Oświadczenie uczestnika
Plakat-warsztaty

21.06 - 27.07.2017

Przyjaciele grają wszędzie!

Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, ul. M. Kopernika, Dom Dziecka im. J. Korczaka, ul. Abrahama, Szpital Dziecięcy “Polanki” im. M. Płażyńskiego, ul. Polanki, Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, ul. Dąbrowszczaków, Schronisko im. św. Brata Alberta, ul. Starowiślna

Artyści 6. ECMF, studenci AM Gdańsk

21.06 - 27.07.2017

Gdańskie Warsztaty Fotografii Maurycego Śmierzchalskiego

http://framestudium.pl/o-nas/maurycy-smierzchalski/

Bartosz Nowicki

21.06 - 27.07.2017

Ściana milczenia

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku

Wystawiane fotografie zostały opublikowane w książce „Strangers at the Gate. Black Poland” napisanej przez warszawiaka – James’a Omolo. Książka ta jest ważnym głosem w dyskursie na temat osób pochodzenia afrykańskiego w Polsce.

Mewa śmieszka

Balticarium

25.06.2016
2. NADBAŁTYCKI KONKURS DUETÓW SMYCZKOWYCH

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35

Do pobrania – nuty:

1–7.07.2016

Multimedialna wystawa w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego zdjęć z czterech edycji ECMF

***

Gdańskie Warsztaty Fotografii Maurycego Śmierzchalskiego

http://framestudium.pl/o-nas/maurycy-smierzchalski/

6-8.07.2016

Przyjaciele grają wszędzie!
Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, ul. M. Kopernika, Dom Dziecka im. J. Korczaka, ul. Abrahama, Szpital Dziecięcy “Polanki” im. M. Płażyńskiego, ul. Polanki, Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy, dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, ul. Dąbrowszczaków, Schronisko im. św. Brata Alberta, ul. Starowiślna,

Artyści 5. ECMF, studenci AM Gdańsk

 

24.06 – 3.07.2016

WERNISAŻ

Agnieszki Foręc

Konferencja prasowa z Apollon Musagète Quartett

Czwartek, 25.06.2015

Salon Empik w Galerii Bałtyckiej | START 20:00

WSTĘP WOLNY

Lutnictwo w odniesieniu do aspektów wykonawczych

Poniedziałek, 22.06.2015

Wykład Wojciecha Dutkiewicza

Noble Instruments

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | START 18:30

WSTĘP WOLNY

Mistrzowskie instrumenty lutnicze oraz smyczki

Poniedziałek, 22.06.2015

Wystawa Noble Instruments

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35 | 10:30–18:30

WSTĘP WOLNY

Maurycy Smierzchalski

Warsztaty mistrzowskie – 2014

Warsztaty mistrzowskie prowadzone przez wybitnego fotografa Maurycego Śmierzchalskiego

Antonina Konopelska zdjecie

Wystawa multimedialna Antoniny Konopelskiej – 2014

NCK, Ratusz Staromiejski

Wystawa czynna w dniach 21-24 czerwca 2014 w godz. 10.00-21.00

Mecenas festiwalu


HOTEL NUMBER ONE

HOTEL NR 1 SKODA Plichta

QHGC

logo_jpg

znak_BZWBK_SANTANDER

Partnerzy


Organizator

logo_stowarzyszenie

Współorganizator

logo NCK GTS


Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego

logo_set-pomorskie


Patronat Honorowy

Remarkable festival - EFFE Label logo_meakultura



Konsulat Królestwa Niderlandów w Gdańsku

Konsulat Królestwa Niderlandów w Gdańsku


Partner Honorowy


2018

logo-idream logo-bibusmenos



2017

AIOLI logo-bibusmenos



2016

logo-idream logo-bibusmenos

 



Darczyńcy


Rotary Club



 


Patronat Medialny

logo-prestiz logo-czarne rg logo_www_gdansk logo_o


Partnerzy


Black Dress Code Avocado GEWA music Henglewscy YAMAHA FRAME studium fotografii LOGO_Fundacja LOGO_AFK_5x1 bibusmenos logo_selmer logo_wesolowski RMF CLASSIC db logo save the music logo cameral music muzykalia ekskluzywne gdzieco_biale grafik centrum j m poland kamerton_logo_BLACK local heros logo IOM-2 logo koncert.pl logo kulturaonline logopolmic2009d noble polskie lutnictwo skrzydlasukcesu logo uniwersalne symfonika.pl_logo_045_duze wilfer Wolontariat wychowanie muz logo-zdunek zaiks logo empik

 


OBSŁUGA STRONY WWW

logo
webmaster.legnica.pl

Galeria



Bilety


Rezerwacja:

18.09.2018  -  Spektakl teatralny BOSKA!
- REZERWACJA BILETÓW -

Kontakt


Dyrektorzy Festiwalu

 


Arnaud Kaminski

E-mail   arnaud.kaminski(at)gmail.com

Tel   +33 6 13 80 15 19

 


Krzysztof Komendarek-Tymendorf

E-mail   christoph.tymendorf(at)gmail.com

Tel   +48 693 165 157

 


ADRES DO KORESPONDENCJI



Krzysztof Komendarek-Tymendorf

Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki

Ul. Łąkowa 1/2

80-743 Gdańsk | Budynek czerwony – portiernia